Κυριακή 15 Μαΐου 2016

LIVE: Θρίαμβος για τον Αλμωπό Αριδαίας απέναντι στο Παϊκο Γούμενισσας - Λεπτό προς λεπτό

Το ialmopia.gr ξεκινάει τον κύκλο των «ζωντανών» του μεταδόσεων από το πρωτάθλημα των Πρωταθλητριών ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ, ΚΙΛΚΙΣ, ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ και ΗΜΑΘΙΑΣ  και οι φίλοι του ποδοσφαίρου έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μέσω ζωντανης αναμετάδοσης (περιγραφή των σημαντικών στιγμών του παιχνιδιού με συνεχή ενήμερωση στο site) το παιχνίδι του Αλμωπού Αριδαίας με το Πάικο Γουμένισσας στις 17:00.

Η κάμερα του ialmopia βρίσκεται ήδη στο γήπεδο της Αριδαίας έτσι ώστε να δείτε αργότερα όλες τις φάσεις απο το μεγάλο αγώνα του Αλμωπού.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

15:00  Καλησπέρα σε όλους από το δημοτικό στάδιο της Αριδαίας

15:05  ο καιρός σχετικά καλός σήμερα, με 23 βαθμούς και 60% υγρασία με λίγα σύννεφα

16:15 βγήκαν οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

16:30 οι συνθέσεις των ομάδων

16:38 αρκετός κόσμος στις κερκίδες, γεμίζει σιγά σιγά το γήπεδο

16:55 γέμισε το γήπεδο,  όλα έτοιμα για να ξεκινήσει σε λίγα λεπτά το παιχνίδι

17:00 Σέντρα στο γήπεδο της Αριδαίας

3'  ΓΚΟΟΟΛ για τον Αλμωπό μόλις στο 3ο λεπτό με τον Προβατίδη,με σουτ έξω απο την περιοχή

5' Κίτρινη κάρτα για τον Μαραντίδη της Γουμένισσας

10' Ευκαίρια για γκολ για την Γουμένισσα με κεφαλιά του Καραελευθερίου

18' Μεγάλη ευκαιρία για 2ο γκολ πάλι με τον Προβατίδη αλλά το σουτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή το απέκρουσε ο Δουλκερίδης

20' Ελάχιστα αουτ η εκτέλεση φαουλ του Ζαρογιάννη του Αλμωπού

23' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αλμωπό μετά απο κόρνερ με τον Καπουζούση και 2-0 πλέον το σκορ

31' Kίτρινη κάρτα για τον Καραγιάννη του Αλμωπού

38' Κίτρινη κάρτα για τον Χατζηασλανίδη της Γουμένισσας

42' Κίτρινη κάρτα για τον Παπαδόπουλο του Αλμωπού

43' Καλή αντεπίθεση για τον Αλμωπό που χάλασε στην τελική πάσα και χάθηκε η ευκαιρία

45' Άλλη μια καλή ευκαιρία για τον Αλμωπό με τον Προβατίδη μετά απο σέντρα του Καραγιάννη αλλά ο Δουλκερίδης απέκρουσε

ΗΜΙΧΡΟΝΟ με τον Αλμωπό να προηγείται δίκαια με 2-0

46' Έναρξη 2ου ημιχρόνου

46' Μεγάλη ευκαιρία για την Γουμένισσα με τον Χατζηασλανίδη αλλά ο Χρήστου απέκρουσε

61' Τετ α τετ χαμένο απο τον Καραγιάννη του Αλμωπού

71' Αλλαγή για τον Αλμωπό ο Κοβάτσης στην θέση του Παπαδόπουλου

72' Ευκαιρία για τον Αλμωπό με τον Καπουσούζη να σουτάρει πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι

73' Αλλαγή για το Παϊκο,ο Βογιατζής βγαίνει και μπαίνει ο Μάρκος

79' Αλλαγες με τον Καραδήμο αντι του Καραγιάννη για τον Αλμωπό και ο Παπακαρμέζης στη θέση του Βουτσά για τη Γουμένισσα

82' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αλμωπό με σουτ του Καπουσούζη μέσα απο την περιοχή και 3-0 πλέον το σκορ

84' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αλμωπό με τον Καραδημό μετά απο ασίστ του Καπουσούζη και 4-0

85' Μεγάλη ευκαιρία με τον Κοβάτση ενώ γίνεται και η 3η αλλαγή με τον Τσιμτσιρίδη να μπαίνει στη θέση του Προβατίδη

87' ΓΚΟΟΟΛ στην 1η επαφή του Τσιμτσιρίδη με την μπάλα με το σκορ να ξεφεύγει στο 5-0

90' Τελευταία αλλαγή και για τη Γουμένισσα,βγαίνει ο Μαραντίδης και μπαίνει ο Αβραμίδης

90+1' Τρομερή ευκαιρία με τον Καπουσούζη να περνάει τον τερματοφύλακα αλλά ν' αστοχεί

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Στο άλλο ματς του ομίλου:

Στρατώνι - ΦΑΣ Νάουσας  0-0  Τελικό

Ακολουθήστε μας στην σελίδα μας στο facebook: "Πρωταθλήματα ΕΠΣ Πέλλας"

Ο αγώνας του Αλμωπού Αριδαίας σε ζωντανή αναμετάδοση από το ialmopia!

Το ialmopia.gr ξεκινάει τον κύκλο των «ζωντανών» του μεταδόσεων από το πρωτάθλημα των Πρωταθλητριών ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ, ΚΙΛΚΙΣ, ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ και ΗΜΑΘΙΑΣ  και οι φίλοι του ποδοσφαίρου θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μέσω ζωντανης αναμετάδοσης (περιγραφή των σημαντικών στιγμών του παιχνιδιού με συνεχή ενήμερωση στο site) τα παιχνίδια του Αλμωπού Αριδαίας.