Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2016

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Επιτέλους νίκη για την Αναγέννηση 2-4 μέσα στο Αρσένι

Επιτέλους κέρδισε ο λόγος για την νεανική Αναγέννηση Γιαννιτσών που κέρδισε με 2-4 μέσα στο Αρσένι και πήρε μια βαθμολογική ανάσα.

Η ομάδα των Γιαννιτσών κέρδισε το παιχνίδι με ανατροπή, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ 2 φορές.
Το παιχνίδι έγινε σε ένα άθλιο αγωνιστικό χώρο που νομίζω είναι το χειρότερο γήπεδο (αγωνιστικός χώρος) στην Α´1.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό με την τοπική ομάδα να ΄έχει μια ελαφρά υπεροχή και να σκοράρει με πέναλτι .
Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε έγινε καλύτερο παιχνίδι με την ομάδα της Αναγέννησης να κερδίζει κατά κράτος τον αντίπαλο της στο θέμα φυσική κατάσταση μια που μετά το 60´ υπήρχε ουσιαστικά μόνη στο γήπεδο απέναντι σε έναν αντίπαλο που ήθελε κάτι καλό άλλα ήταν εμφανές ότι δεν μπορούσε απέναντι σε μια ομάδα που έτρεχε και πίεσε για τη νίκη που τελικά κατάφερε δίκαια να την πάρει και να χαμογελάσει το χειλάκι τους μετά από τη νίκη της πρεμιέρας.
Τα γκολ:

Στο 34´ πέναλτι από τον Ξανθόπουλο ο έγχρωμος Fereira (Κινγκ) ευστόχησε και 1-0.

Στο 47´ μόνος ο Καρυπίδης μέσα στην περιοχή σουτάρει αποκρούει ο Σαββουλίδης

Στο 48´ ο Κάρτζιος με ατομική ενέργεια πέτυχε το 1-1

Στο 53´ ο Καρυπίδης μεκεφαλία πετυχαίνει το 2-1.

Στο 55´ μοναδική ευκαιρία με τον Κοκκινίδη αποκρούει ο πορτιέρο του Αρσενίου.

Στο 64 0 Κάρτζιος με πέναλτι κάνει το 2-2

Στο 69 ´ ο νεαρό Ουζούνης δίνει προβάδισμα στην Αναγέννηση από κοντά αφού προηγήθηκε δοκάρι του Κοκκινιδη σε σουτ του.

Στο 74´ ο Ευφραίμιδης με σουτ θα γράψει το 2-4 για την Αναγέννηση.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Μαυρίδη που ήταν καλή.