Δευτέρα 17 Απριλίου 2017

Προκριματικά Πανελλήνιου Νεανίδων: 4ος ο Πανεδεσσαϊκός με ήττα 40-35 από τους Πάνθηρες Καβάλας

Στην 4η θέση του Προκριματικού Ομίλου Βορ. Ελλλάδας των Νεανίδων τερμάτισε τελικά ο Πανεδεσσαϊκός γνωρίζοντας την 3η ήττα του στο "φινάλε" των αγώνων με σκορ 40-35 από τους Πάνθηρες Καβάλας. Σε ένα παιγνίδι όπου η ομάδα του Νομού είχε την πρωτοπορία στην 2η και 3η περίοδο , αλλά στην 4η δέχθηκε ένα "σερί" 12-3 οδηγούμενη στην ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 1ο 12-8,2ο(4-11)16-19 (ημίχρονο), 3ο (12-13) 28-32, 4ο (12-3) 40-35 (τελικό σκορ)
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Γαβρίδου

Πάνθηρες Καβάλας (Δημητριάδης): Παυλίδου 16, Κερανοπούλου 4, Χασάπη, Γενημαχαλελή 2, Γιαχολάρη 14(1), Τριανταφυλλίδου 2, Βαμβούρη 2, Καραπρώιμου.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ (Μίλτσης): Πάχου, Ιωαννίδου 8, Μποζίνη 4, Παζάρκα, Σιαντή , Μπαρούτση 4, Σιβένα 5, Καρτσαμάρη, Παπαδοπούλου 6, Κελέση 1, Τσολάκοβιτς 7(1).