Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016

Β΄ΕΚΑΣΚΕΜ: Ίκαροι Γιαννιτσών - ΠΑΟΚ Αλμωπίας 73-76. Δείτε το βίντεο του αγώνα [ΒΙΝΤΕΟ]

Τη 2η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας μέσα στα Γιαννιτσά με αντίπαλους τους Ίκαρους.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι με πιεστική άμυνα και βγάζοντας αρκετούς αιφνιδιασμούς κατάφεραν να πάρουν διψήφιες διαφορές απ' το 1ο δεκαλεπτο.Στο 2ο δεκάλεπτο με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να κάνουν αρκετά λάθη και να είναι άστοχοι,οι Ικαροι βρήκαν την ευκαιρία να φτάσουν τη διαφορά μέχρι και τους 22 πόντους για να κλείσει το ημίχρονο στους 18(40-22).

Στο 3ο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΠΑΟΚ εκμεταλευτηκαν τη χαλαρότητα των γηπεδούχων και με αιχμές του δόρατος τους Τριανταφύλλου και Σαρακινλή έκαναν την ολική επαναφορά με τους φιλοξενούμενους να περνούν για 2η φορά μπροστά σκορ μετά το αρχικό 0-3 στο 70-72 μόλις 2λεπτά πριν τη λήξη και να το κρατάνε μέχρι το τέλος.