Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Β' ΕΚΑΣΚΕΜ:Ατρόμητοι Ν.Σάντας - ΠΑΟΚ Αλμωπίας 57-66

2η συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ Αλμωπίας,αυτή τη φορά κόντρα στην αξιομαχη ομάδα απ'την Νέα Σάντα και παρότι ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε σε ακόμα ένα παιχνίδι με απουσίες καθώς αγωνιστηκε με μόλις 7 παίκτες.

Η ομάδα της Αλμωπίας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να διατηρεί απο την αρχή το προβάδισμα,γιανα κλείσει το 1ο δεκάλεπτο στο +6(12-18).Στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με 4 συνεχόμενα τρίποντα και με πιο σφιχτή άμυνα πέρασαν μπροστά στο σκορ,έφτασαν ως το +7 γιανα κλείσει το ημίχρονο στο +4(31-27).

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν και το καλύτερο του ΠΑΟΚ,βελτιώθηκε η ευστοχία του απο τα 6,75,έβγαλε αιφνιδιασμούς και πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού δημιουργώντας διαφορές ως και 7 πόντων γιανα πάει στο 4ο με +5(44-49).Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ μεγάλωσε και άλλο τη διαφορά,ως και το +11 και δεν άφησε τους γηπεδούχους να ξανα πιστέψουν οτι θα μπορέσουν να πάρουν το ροζ φύλλο,με τη νίκη να έρχεται τελικά με 57-66.

Καλή η διαιτησία σε γενικές γραμμές για το δίδυμο Παπαγεωργίου-Σαλαπάνη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:1o (12-18),2o (31-27),3o (44-49),4o (57-66)

Aτρόμητοι Ν.Σάντας(Λαδάς Κ.):Aνδρεάδης 9(1),Αράπογλου  2,Βλαχόπουλος  12(4),Καπνίδης 2,Πανταζής ,Μιχαηλίδης  1,Υφαντίδης   17,Σέμπρος  8,Καραντάκης   4

ΠΑΟΚ Αλμωπίας(Ουρτζάνης Θ.):Γρηγοριάδης,Λιούγκας 26(4),Μπάτσος 11(1),,Σαρακινλής 10(2),Αβραάμ ,Τριανταφύλλου  17(3),Παπαγεωργίου  2