Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2017

ΕΚΑΣΚΕΜ Εφήβων: Νίκη Ικαρου 71-58 τον ΑΟΚ Βέροιας & Βαριά ήττα του Πανεδεσσαϊκού 90-48 στην Νάουσα

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους Εφήβους του Κεραυνού σήμερα με 71-58 σε ένα παιγίδι όπου πήραν χρόνο συμμετοχής όλοι οι παίκτες και υπήρχε επιθετική πολυφωνία.

Ο Κεραυνός προηγήθηκε σταθερά με διψήφιες διαφορές από νωρίς και έφθασε μέχρι το +21 (66-45) χωρίς να απειληθεί σε κανένα χρονικό σημείο

Τα δεκάλεπτα 1ο 18-11, (21-12) 39-23 (ημίχρονο( 3ο (13-13) 52-36, 4ο (19-22) 71-58( τελικό σκορ)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Ροδοβίτης) Δημάκας 11 (1 τρ) Κωστικας Αντ. 14(2τρ) Κωστίκας Αναστ. 19(5 τρ), Γίτσας 12, Μηνάς 5(1 τρ) , ,Διαμαντόπουλος 7(1 τριπ.)Σταύρος 3(1 τρ) Καραγλάνης, Γκάνας, Καρανάκης

Βαριά ήττα με 90-48 στην Νάουσα από τον αήττητο και πρωτοπόρο του Β' Ομίλου Ζαφειράκη γνώρισαν προχθές οι Εφηβοι του Πανεδεσσαϊκού στον προτελευταίο αγώνα τους για το φετινό πρωτάθλημα

Τα δεκάλεπτα 10 23-13 2ο (21-6) 44-19 (ημίχρονο) 3ο (27-11) 71-30 4ο (19-18) 90-48 (τελικό σκορ)

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ(ΜΙΛΤΣΗΣ): ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Π. 5 , ΠΟΝΤΙΚΗΣ Β. 3 , ΜΠΙΝΟΣ Ε. 16, ΠΡΟΦΗΤΗΛΙΩΤΗΣ Ε. 3 , ΞΥΛΟΥΡΓΙΔΗΣ Α. 4 , ΜΠΙΝΟΣ Μ. 2 , ΝΤΟΥΛΑΒΕΡΗΣ Ε. 15 , ΝΗΣΙΑΓΚΑΣ Κ. , ΤΑΚΑΤΖΟΓΛΟΥ Κ.