Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

IALMOPIA LIVE: ΦΟ Αριδαίας - ΑΟΚ Βέροιας 71-76. Δείτε το βίντεο του αγώνα [ΕΙΚΟΝΕΣ - ΒΙΝΤΕΟ]

Παιχνίδι για γερά νεύρα ήταν το χθεσινό (8/11) ανάμεσα στον ΦΟ Αριδαίας και τον ΑΟΚ Βέροιας, αφού κρίθηκε στην Α' παράταση με 71-76.

Οι Βεροιώτες κατάφερα και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα στην παράταση, όταν και το παιχνίδι στην κανονική του διάρκεια έληξε 64-64.

Στον αγώνα τώρα, ο ΦΟΑ ξεκίνησε καλύτερα και με τρομερή άμυνα τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο στο +8. Στο β΄όμως ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 12 πόντων κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 21-22 και το ημίχρονο τελείωσε 34-31 (+3) για την ομάδα του Βάτση.

Οι κακές όμως επιθετικές προσπάθειες των γηπεδούχων στο 3ο (52-47) και 4ο δεκάλεπτο έφεραν το ματς στα ίσια και με το (64-64) οδηγήθηκαν στην παράταση όπου και χάθηκε το ματς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1o(17-09), 2o(34-31), 3o(52-47), 4o(64-64), | α' παράταση (71-76)