Δευτέρα 13 Μαρτίου 2017

Β' ΕΚΑΣΚΕΜ: "Αγκαλιά" με την άνοδο οι Ικαροι Γιαννιτσών!

Οι εκπληκτικοί Ικαροι Γιαννιτσών συνέχισαν χθες την νικηφόρα πορεία τους από τις 11 Δεκεμβρίου και την 6η αγωνιστική (8 στα 8) συντρίβοντας εκτός έδρας τον Κολινδρό με σκορ 50-100 και έτσι βρίσκονται πλέον "αγκαλιά" με την άνοδο αφού τους αρκεί απλά να νικήσουν στο "φινάλε" εντός έδρας την αδύναμη Ν. Σάντα.

Το άλλο "εισιτήριο" της ανόδου στην Α΄Κατηγορία θα κριθεί στο ντέρμπυ του ερχόμενου Σαββάτου ΠΑΟΚ ΑΛμωπίας-Αετός Κιλκίς με τους Αριδαιώτες πάντως εκτός από την νίκη να χρειάζονται πλέον και διαφορά. 11π. ( ήττα 65-55 στον α΄γύρο)

Καθώς ηττήθηκαν χθες βράδυ στα Γιαννιτσά με 68-64 από την Ν.Πέλλα ύστερα από συγκλονιστικό παιγνίδι με πολλές διακυμάνσεις ( 1η περίοδος 12-16, 3η περίοδος 44-47, 37ο λεπτό 61-56, , 38.30'' 64-64)