Προσλήψεις ανέργων με σύμβαση 12 μηνών σε δήμους και στον δημόσιο τομέα, μέσω ΟΑΕΔ και εκτός διαδικασιών ΑΣΕΠ προβλέπει τροπολογία της κυβέρνησης που κατατέθηκε τη Δευτέρα στη Βουλή.

Ερωτέχνες Αλμωπίας: Θεατρική παράσταση "Συμπέθεροι απ' τα Τίρανα" στην Αριδαία!

Από 8 Μαρτίου – Τρίτη 14/3 στο Ξενιτίδειο Πνευματικό Κέντρο Αριδαίας!

Γιάννης Σηφάκης: Ιδρύεται ενιαίος φορέας ανάπτυξης του ορεινού όγκου Λουτρά Πόζαρ - Χιονοδρομικό - Βεγορίτιδα

Το Σάββατο 11 Μαρτίου στο Καϊμακτσαλάν η δημιουργία του ενιαίου φορέα ανάπτυξης του ορεινού όγκου Λουτρά Πόζαρ – Χιονοδρομικό Καϊμακτσαλάν – Βεγορίτιδας

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Δείτε φάσεις και γκολ από τον αγώνα Μαυροβούνι - Εξαπλάτανος 1-0 [ΒΙΝΤΕΟ]

Δείτε τον αγώνα της Α´1 Πέλλας περίοδος 2016-17 μεταξύ της Δόξας Μαυροβουνίου και της Δόξας Εξαπλατάνου 1-0.

Ερωτέχνες Αλμωπίας: Παράταση δύο ημερών στη παράσταση "Συμπέθεροι απ' τα Τίρανα" λόγω εξάντλησης των εισιτηρίων!

Λόγω εξάντλησης όλων των εισιτηρίων των προκαθορισμένων παραστάσεων, οι "Συμπέθεροι απ' τα Τίρανα" θα είναι κοντά μας για δύο επιπλέον ημέρες, οι οποίες είναι Δευτέρα 13/3 και Τρίτη 14/3. Σημεία προπώλησης εισιτηρίων, τα αναγραφόμενα στην αφίσα!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ !!!

Παγκόσμια Ημέρα κατά του Σχολικού εκφοβισμού - Γράφει η Σοφία Νικολαΐδου

Γράφει η Σοφία Νικολαΐδου - Κοινωνική Λειτουργός του Προγράμματος Βοήθεια στο Σπίτι Αριδαίας.

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Την ήττα γνώρισε ο Μακεδονικός Έδεσσας στην έδρα της σκληροτράχηλης Κερασιάς

Την ήττα γνώρισε ο Μακεδονικός Έδεσσας στην έδρα της σκληροτράχηλης Κερασιάς παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Α' ΕΚΑΣΚΕΜ: Πανεδεσσαϊκός – Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών: 54-76

Πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη του εμφάνιση μέχρι τώρα, ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών επικράτησε απολύτως δίκαια του τρίτου της βαθμολογίας Πανεδεσσαϊκού μέσα στην Έδεσσα για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ά κατηγορίας της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. Μια νίκη που αποτέλεσε την έκπληξη της αγωνιστικής τόσο για το αποτέλεσμα, όσο κυρίως και για τον τρόπο με τον οποίο αυτό προήλθε, καθώς η ομάδα των Γιαννιτσών ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό απέναντι σε έναν αντίπαλο που θα διεκδικήσει την άνοδο στη Γ΄ εθνική κατηγορία στα επερχόμενα play- offs.

Οι παίκτες του «Μέγα» ξεκίνησαν φουριόζοι τον αγώνα, βρίσκοντας διαρκώς τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι και με επιθετική πολυφωνία κατάφεραν να προηγηθούν με 17-24 στην πρώτη περίοδο και 31-43 στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Πανεδεσσαϊκός που προερχόταν από μεγάλο νικηφόρο σερί, αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα στην άμυνα του, τα οποία προσπάθησε να διορθώσει με άμυνα ζώνης από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως οι παίκτες των Γιαννιτσών «απάντησαν» με εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και τρομερή ευστοχία από τη γραμμή του τριπόντου, κρατώντας διαρκώς μια διαφορά ασφαλείας και φτάνοντας στο τελικό 54-76.

Επόμενος αντίπαλος του Μεγάλου Αλεξάνδρου είναι ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, με το παιχνίδι να διεξάγεται στα Γιαννιτσά το ερχόμενο Σάββατο, ενώ ο Πανεδεσσαϊκός αγωνίζεται στην Αριδαία με τον ΦΟΑ.

Σε δηλώσεις του, μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της ομάδας του Μ. Αλεξάνδρου Νίκος Κοτλέας επισήμανε τα εξής:

«Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μας για την εξαιρετική τους εμφάνιση, η οποία για ακόμη μια φορά βασίστηκε στην πολύ δυνατή μας άμυνα και στον επιθετικό πλουραλισμό. Με αυτήν την νίκη επιβραβεύεται η αγωνιστική μας βελτίωση, την οποία όμως πρέπει να δείξουμε και στα δύο τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος ».

Τα δεκάλεπτα: A΄ 14-27, Β΄ (14-19) 31-43, Γ΄ (15-20) 46-63, Δ΄ (08-13) 54-76

Πανεδεσσαϊκός (Σταυρόπουλος): Πέτκος 16, Ιωσηφίδης 15(1), Θεοδώρου 2, Γιαννούλτης 3(1), Χατζηχαρίσης 14, Τότλης, Κληντσάρης 2, Ντουλαβέρης 2, Καραϊσαρίδης