Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016

ΕΚΑΣΚΕΜ: Νίκη παραμονής ο Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Νίκη του Σκυδραικού 64-49 τον Βαφύρα με "τριαντάρα" από τον Σταυρουλάκη

Νίκη παραμονής ο Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 57-62 στην Αλεξάνδρεια

Σημαντικό "βήμα" παραμονής έκανε χθες βράδυ ο Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών με την νίκη του 57-62 μέσα στην Αλεξάνδρεια επί του ΓΑΣ

Τα δεκάλεπτα:
1ο 17-19, 2ο (12-18) 29-37(ημίχρονο),3ο (17-9) 46-48, 4ο ( 11-14) 57-62 (τελικο σκορ)

Νίκη του Σκυδραικού 64-49 τον Βαφύρα με "τριαντάρα" από τον Σταυρουλάκη

Ο Μανώλης Σταυρουλάκης "πήρε το όπλο του" χθες βράδυ στο ΔΑΚ Σκύδρας και με 31 πόντους οδήγησε τον Σκυδραικό σε πολύτιμη νίκη 64-49 επί του Βαφύρα Πιερίας. Η ομάδα του Νομού έβαλε από νωρίς τις βάσεις της τελικής επικράτησής της προηγούμενη με 14-5 στο 6ο λεπτο , ενώ καθοριστική αποδείχθηκε η 2η περίοδος όπου με ένα επιμέρους σκορ 13-3 ο Σκυδραικός προηγήθηκε με +15 στο ημίχρονο