Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019

ΕΚΑΣΚΕΜ - Εφηβικό: Σκυδραϊκός - Φ.Ο. Αριδαίας 56 - 66

Με καλή απόδοση στην επανάληψη οι έφηβοι του Φ.Ο. Αριδαίας κέρδισαν τον Σκυδραϊκό με 56-66.

Σ’ έναν αγώνα που διεξήχθη το βράδυ της Κυριακής στη Σκύδρα, με τους γηπεδούχους να έχουν τη στήριξη και πολλών φιλάθλων τους που δημιούργησαν ένα ιδιαίτερα ζεστό κλίμα, Σκυδραϊκός και Φ.Ο. Αριδαίας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους για το αποτέλεσμα.

Παρά την πολύ καλή άμυνα του πρώτου δεκαλέπτου, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ με αποτέλεσμα στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι να περάσουν μπροστά προηγούμενοι με 30-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της ομάδας της Αριδαίας βελτίωσαν την απόδοση τους και απέκτησαν ένα βραχύ προβάδισμα που κράτησαν μέχρι το τέλος επικρατώντας με 56-66. Με σημαντικές απουσίες αγωνίστηκε για ακόμη ένα αγώνα ο Φ.Ο. Αριδαίας, ο οποίος την επόμενη Κυριακή περιμένει στο ντέρμπι του ομίλου τον Άθλο Αλεξάνδρειας στις 12:00 στο Δ.Α.Κ. Αριδαίας.

Δεκάλεπτα: 1ο 06-13, 2ο (24-16) 30-29 ημίχρ., 3ο (12-19) 42-48, 4ο (14-18) 56-66 τελικό.

Α.Σ. ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ (Κολοβός): Καραϊσαρίδης 5(1), Αποστόλου, Καρανάκης, Ικραμίδης, Κατσάρας, Μιχαηλίδης Στ., Κολοβός 25(2), Μιχαηλίδης Χρ.8 (1), Βασιλείου 17(1), Γρόπαλης, Νίκου, Καρανάκης 1.

Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Αναστασιάδης): Σιδηρόπουλος, Κληντσάρης 10(1), Σαρικούδης 6, Περχανίδης, Παυλίδης 13, Βασίλογλου Θ. 5(1), Δουλκερίδης 17(1), Ζουνίδης, Πετρούδης 5, Βασίλογλου Ι. 8, Τσακίρης 2.