Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

IALMOPIA LIVE: ΦΟ Αριδαίας - ΓΑΣ Βαφύρας Δίου 91-62 [ΒΙΝΤΕΟ]

Επίδειξη δύναμης από τον ΦΟΑριδαίας το Σάββατο στην Αριδαία, καθώς επιβλήθηκε της ομάδας του Βαφύρα Δίου με 91-62 για την 10η αγωνιστική της Α' ΕΚΑΣΚΕΜ.

Τα κύρια συστατικά της ομάδας ήταν η πολύ καλύ άμυνα και το γρήγορο παιχνίδι στην επίθεση. Οι παίκτες του Βάτση μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως χαλάρωσαν και έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν στο τέλος του (12-12).

Στη συνέχεια μια γρήγορη αντίδραση ήταν αρκετή με τον ΦΟΑ να μπαίνει για τα καλά μπροστά στο σκορ με +10 και το ημίχρονο να τελειώνει με (37-27)

Στην επανάληψη οι παίκτες του ΦΟΑ συνέχισαν την καλή τους παρουσία και με τους Αβραμίδη 20(5), Αθανασιάδης 20(1) και Παπαβραάμ 14(1) να βρίσκονται σε πολύ καλή μέρα, ολοκλήρωσαν τη μεγάλη νίκη για την ομάδα τους με τελικό σκορ (91-62).

Να σημειώσουμε πως την επόμενη αγωνιστική ο ΦΟΑ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αλεξάνδρεια (20/12)

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1o (12-12), 2o (37-27), 3o (60-52), 4o (91-62)

ΦΟΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Σαμαρτζίδης, Αβραμίδης 20(5), Ταρασίδης, Τοπαλίδης 13, Χαραλαμπίδης 7, Μπεγλόπουλος, Παπαβραάμ 14(1), Αθανασιάδης 20(1), Τζάτσης 9(3), Αλεξανδρόπουλος, Κανονίδης Γ. 4, Κανονίδης Ι. 4(1).

ΓΑΣΒΑΦΥΡΑΣΔΙΟΥ (Σαραπτσής): Παπανικολάου, Καραμπατάκης 2, Σιαπάκας 7(1), Μπατζάκης 5(1), Ευαγγελόπουλος 3(1), Κιρκιντζώτης 4, Τσερνίσωφ 22, Μαντζόλης 4, Ραφαηλίδης 3(1), Μαρινόπουλος 12, Ελευθεριάδης