Πέμπτη 31 Δεκεμβρίου 2015

Δικηγορικός Σύλλογος Έδεσσας - Σύνδεσμος Διαιτητών Ν. Πέλλας 1-0

ΓΡΑΒΑΤΕΣ 1-0 ΣΦΥΡΙΧΤΡΕΣ

Τον καθιερωμένο, πλέον, φιλικό αγώνα έδωσαν την Δευτέρα (28/12) οι ομάδες του Δικηγορικού Συλλόγου Έδεσσας και αυτή του Συνδέσμου Επισήμων Διαιτητών Ν. Πέλλας στο στάδιο της Έδεσσας. Ο αγώνας είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα αφού τα έσοδα από τα εισιτήρια θα διατεθούν για το ταμείο ενίσχυσης τραυματιών ερασιτεχνών ποδοσφαιριστών της ΕΠΣ Πέλλας. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους. Οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν λίγες και οι άμυνες ιδιαίτερα αποτελεσματικές. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-0 με καλύτερη φάση το δοκάρι των Διαιτητών στο 5'. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Δικηγόροι κυριάρχησαν στο γήπεδο και έφτασαν στην νίκη με γκολ του Πουρδάνη στο 63'. Τα μέλη των δύο συλλόγων και των ομάδων τους εύχονται καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία!