Δευτέρα 30 Μαΐου 2016

IALMOPIA LIVE: Αλμωπός - Νάουσα 3-2. Δείτε το βίντεο του αγώνα [ΒΙΝΤΕΟ - ΕΙΚΟΝΕΣ]

Τεράστια νίκη πέτυχε ο Αλμωπός Αριδαίας την Κυριακή (29/5) μέσα στην Αριδαία επί της Νάουσας στι καθυστερήσεις με 3-2 σε ένα συγκλονιστικό ματς!

Σε έναν σπουδαίο αγώνα που έγινε στο κατάμεστο γήπεδο πλημμυρισμένο περίπου από 1200 φιλάθλους, η ομάδα του Αλμωπου Αριδαιας κατάφερε να πάρει με έναν μοναδικό τρόπο τη νίκη με σκορ 3-2 απέναντι στην δυνατή ομάδα του ΦΑΣ Ναουσας. Το κυρίως παιχνίδι κυριολεκτικά παίχτηκε μόνο στην επανάληψη, αφού μόνο τότε και οι 22 παίκτες έβαλαν στο φουλ τις μηχανές και χάρισαν μοναδικές στιγμές στον κόσμο με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Το πρώτο μέρος δεν χρίζει δάφνες ποιότητας μιας και το παιχνίδι παίχτηκε κυρίως στο χώρο του κέντρου χωρίς καμιά φάση να απειλήσει τους πορτιέρο και των δυο ομάδων. Στην επανάληψη και με τις αλλαγές που προχώρησαν και οι δυο τεχνικοί ενισχύθηκαν οι επιθετικές γραμμές με αποτέλεσμα να προηγηθεί η ομάδα του Αλμωπου στο 50' με καλοχτυπημενη εκτέλεση φάουλ του Ελευθεριάδη Γιωργου που κατέληξε στα δίχτυα 1-0. Στ0 65' το γήπεδο ''παγωσε'' όταν μετά από γύρισμα του Πατατούκα ο Μπογδανης με αυτογκόλ ισοφάρισε τον αγώνα σε 1-1, χαρίζοντας το τέρμα στους αντιπάλους του. Στο 70' σε μια αμφιλεγόμενη φάση με διαμάχες μεταξύ των παικτών στην περιοχή της Ναουσας ο Λαμπριανιδης εκμεταλλευόμενος την αδράνεια των παικτών βγήκε στην επίθεση και με ατομική προσπάθεια πλάσαρε τον Αποστολου βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα της Ναουσας με 1-2. Στο 80' ο Καραδημος ισοφαρίζει σε 2-2 από κοντά βαζοντας πάλι στο παιχνίδι τους γηπεδούχους και στην εκπνοή του αγώνα το βαρύ πυροβολικό της ομάδος ο Χρηστος Καραγιαννης στΈλνει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 3-2, ξεσπώντας σε τρελούς πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους. Η διαιτήσια του αγώνα ήταν των Παπαργυριου Θεοδωρου Γιαμουζη του ΣΔ Πιεριας.

επιμέλεια: Χαρά Ματεντζόγλου

Ακολουθήστε μας στην σελίδα μας στο facebook: "Πρωταθλήματα ΕΠΣ Πέλλας"

LIVE: Τεράστιος Αλμωπός 3-2 τη Νάουσα στις καθυστερήσεις! Λεπτό προς λεπτό