Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014

AOK Γουμένισσας - Μ.Αλέξανδρος Λ. 62-39

Την 1η της νίκη στο πρωτάθλημα της Β Εκασκεμ πήρε η Γουμένισσα και μάλιστα άνετα απέναντι στην ομάδα της Λεπτοκαρυάς.

Οι γηπεδούχοι πήραν απο νωρίς το προβάδισμα και δεν άφησαν σε κανένα σημείο τους αντιπάλους τους να πιστέψουν οτι μπορούν να πάρουν κάτι στο ματς.Μετά την ήττα στα Γιαννιτσά όπου η Γουμένισσα έχει παράπονα απο τη διαιτησία(65-63) η νίκη ήταν μονόδρομος με τον κόσμο να στηρίζει και φέτος την προσπάθεια της ομάδας.Να σημειωθεί οτι οι γηπεδούχοι πέρσι έχασαν την άνοδο στο τελευταίο ματς με το Άσπρο ενώ η Μ. Αλέξανδρος είναι ουσιαστικά μια νέα ομάδα,διαφορετική απο πέρσι.Το επόμενο Σάββατο η Γουμένισσα έχει ρεπό ενώ ο Μ.Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς παίζει εντός με τους Ατρόμητους Ν.Σάντας.