Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

IALMOPIA LIVE: ΦΟ Αριδαίας - Βατανιακός Σάρισας 82-64. Δείτε το βίντεο του αγώνα [ΕΙΚΟΝΕΣ - ΒΙΝΤΕΟ]

Την 2η του νίκη πέτυχε ο ΦΟΑ στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ με το χαρακτηριστικό 82-64

Η ομάδα της Αριδαίας ξεκίνησε από την αρχή δυνατά και πήρα τα ηνία του αγώνα μην επιτρέποντας στην ομάδα της Κατερινής να περάσει ούτε 1 φορά μπροστά στο σκόρ. Έτσι, με καλή άμυνα και ωραίους συνδυασμούς στην επίθεση η ομάδα της Αριδαίας προηγήθηκε με 21 πόντους στο ημίχρονο.

Στο 2ο ημήχρονο οι παίχτες του Π.Βάτση χαλάρωσαν και επέτρεψαν στον Βατανιακό να μειώσει στους 10 πόντους αλλά κάπου εκεί μέτρησε η εμπειρία των παιχτών του ΦΟΑ και έτσι η διαφορά διατηρήθηκε και αυξήθηκε στο 4ο δεκάλεπτο.

Αξιοσημείωτη η χρησιμοποίηση αρκετών νεαρών παιχτών από τον ΦΟΑ καθώς χρησιμοποιήθηκαν από το 1ο κιόλας 10λεπτο.

Αρκετός κόσμος στον ΔΑΚΑ, κάτι που δείχνει πως οι προσπάθειες της νέας διοίκησης της ομάδας αρχίζουν να έχουν το προσδοκώμενο αποτέλεσμα!

Κακή διαιτησία από Μητώνα-Χατζηχαρίση σε ένα ήρεμο ματς με τις 2 ομάδες να μην είναι ουσιαστικά κοντά στο σκορ.