Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016

Πρωτάθλημα εφήβων Βόλει: Ίκαρος Έδεσσας - ΓΕ Εδεσσαϊκή 3-1 σετ [ΒΙΝΤΕΟ]

Την Κυριακή 18-12-2016 στις 4 μμ στο κλειστό γήπεδο του ΔΑΚ Έδεσσας, πραγματοποιήθηκε το τοπικό ντέρμπι βόλεϊ των Εδεσσαικών ομάδων στο Εφηβικό Πρωτάθλημα ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ Γ.Ε.-ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ. Οι κερκίδες γεμάτες με φιλάθλους και των δύο ομάδων και ο αγώνας πρόσφερε ένα όμορφο αθλητικό θέαμα.

Η ομάδα της Γ.Ε. ΕΔΕΣΣΑΙΚΗΣ κέρδισε το 1ο σετ με 25-22.

Στο 2ο σετ η ομάδα του ΙΚΑΡΟΥ μπήκε ποιο δυναμικά σε αντίθεση με το 1ο σετ όπου είχε ξεκινήσει αρκετά χαλαρά και έτσι ισοφάρισε σε 1-1 σετ με αρκετή διαφορά στο σκορ 25-9.

Το 3ο σετ ο ΙΚΑΡΟΣ έδειξε την θέλησή του για κυριαρχία στον αγώνα και με μικρή διαφορά πόντων πήρε το σετ με 25-22.

Το τελευταίο σετ του αγώνα το κέρδισε ο ΙΚΑΡΟΣ μαζί με την νίκη 25-17 πόντους και σύνολο 1-3 σετ.