Δευτέρα, 6 Φεβρουαρίου 2017

Δήμος Αλμωπίας: Εκδήλωση βράβευσης αθλητών & αθλητριών που διακρίθηκαν στους Πανελλήνιους αγώνες στίβου 2016

Εκδήλωση βράβευσης των αθλητών και αθλητριών της που διακρίθηκαν στους Πανελλήνιους Αγώνες Στίβου το 2016, πραγματοποίησε το απόγευμα της Κυριακής στα Λουτρά η Ένωση Αθλητικών Σωματίων (ΕΑΣ) ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Δήμο Αλμωπίας που για πρώτη φορά φιλοξενεί αυτή την τελετή.


Ο Δήμαρχος Αλμωπίας κ. Δημήτρης Μπίνος στον σύντομο χαιρετισμό του αναφέρθηκε στη μεγάλη αξία του αθλητισμού για τους νέους κυρίως ανθρώπους, ενώ σημείωσε ότι οι επιτυχίες έρχονται μέσα από μια επίπονη προσπάθεια και πως οι αθλητές οφείλουν να διέπονται από ταπεινότητα, υπακοή και αυτοσυγκράτηση. Παράλληλα, σημείωσε ότι είναι τιμή για την περιοχή μας που φιλοξενεί αυτή την τελετή στην οποία συμμετέχουν αθλητές που έχουν διακριθεί για το ήθος τους.

Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Αθλητισμού, Παιδείας, Νεολαίας και Εθελοντισμού κ. Γιώργος Χατζηγιαννίδης ο οποίος συνέβαλε ουσιαστικά στη διοργάνωση αυτή της εκδήλωσης, εμφανίστηκε ιδιαίτερα συγκινημένος καθώς και ο ίδιος υπήρξε αθλητής με σημαντικές διακρίσεις στο ενεργητικό του (Πρωταθλητής Ελλάδας και Βαλκανιονίκης στα αγωνίσματα σύνθετο δεκάθλου, 110 μ. με εμπόδια, 400 μ. με εμπόδια). Όπως είπε, είναι πολύ συγκινητική η στιγμή που ο ίδιος βραβεύει όλα αυτά τα παιδιά, τη στιγμή που ο ίδιος ήταν στη θέση αυτή κατά το παρελθόν. Μάλιστα, κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκε και ο ίδιος από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ για τις νίκες του και την προσφορά του στον αθλητισμό.

Την εκδήλωση τίμησαν επίσης με την παρουσία τους η Βουλευτής κ. Θεοδώρα Τζάκρη, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Σίμος Σωτηριάδης, η Δημοτική Σύμβουλος κ. Κατερίνα Μπαγκή και ο Διευθυντής των Λουτρών κ. Χρήστος Δήμτσης.

Ακολουθεί ολόκληρη η λίστα των αθλητών που τιμήθηκαν:



Α/Α
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ
ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1
ΖΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
20ΚΜ ΒΑΔΗΝ
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΑΣ  ΙΚΑΡΟΣ ΑΛΜΩΠΙΑΣ
2
ΖΩΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
   ΣΦΑΙΡΑ
ΔΙΣΚΟΣ
ΣΦΑΙΡΑ
ΔΙΣΚΟΣ
2ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ      3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ              1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ                       
ΓΣ  ΜΑΝΔΡΩΝ
3
ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΕΥΘΥΜΙΑ
ΜΗΚΟΣ
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
4
ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
ΒΑΔΗΝ
3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ     3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ
ΑΠΣ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
5
XINTΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
110 ΕΜΠΟΔΙΑ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ
ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
6
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ
100 ΕΜΠΟΔΙΑ
2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ
ΓΥΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
7
ΚΙΑΦΑ ΑΝΝΑ
400 ΕΜΠΟΔΙΑ
3η  ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ                 2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
8
ΠΟΡΔΑΝΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
ΣΦΥΡΑ
  3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ                   1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΓΣ  ΜΑΝΔΡΩΝ
9
ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ  ΦΩΤΕΙΝΗ
800
4 Χ 400
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
10
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΖΩΗ
ΔΙΣΚΟΣ
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ                     2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
11
ΓΟΥΛΑΡΑΣ  ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΣ
110 ΕΜΠΟΔΙΑ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΕΦΗΒΩΝ   2ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ  
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
12
ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΔΕΚΑΘΛΟ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
13
ΤΖΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ
ΕΠΤΑΘΛΟ
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ      2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
14
ΜΠΟΧΩΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΒΑΔΗΝ
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
15
ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ ΧΑΪΔΩ
ΥΨΟΣ
2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
16
ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΦΥΡΑ
2ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΓΣ  ΜΑΝΔΡΩΝ
17
ΚΑΪΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΣΦΑΙΡΑ
ΔΙΣΚΟΣ
2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ     3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
18
ΚΑΜΤΣΙΚΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΣΦΥΡΑ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΣ  ΜΑΝΔΡΩΝ
19
ΤΣΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΚΟΝΤΙΟ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
20
ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4 Χ 400
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
21
ΜΠΑΜΠΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4 Χ 400
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
22
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
4 Χ 400
150
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ                                    1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
23
ΛΟΓΔΑΝΙΔΟΥ  ΙΛΖΕ
100ΕΜΠ
ΜΗΚΟΣ
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
24
ΖΩΤΟΥ  ΕΛΕΝΗ
ΣΦΥΡΑ
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΣ  ΜΑΝΔΡΩΝ
25
ΤΑΛΟΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ
4 Χ 100
3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
26
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4 Χ 100
3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
27
ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4 Χ 100
3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
28
ΜΟΥΤΖΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4 Χ 100
3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
29
ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
80 ΕΜΠΟΔΙΑ
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
30
ΜΠΕΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
300
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΠΑ΄
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
31
ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ
3000 ΒΑΔΗΝ
1ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΠΑ΄
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
32
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
300
1η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
33
ΛΙΓΓΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ
300 ΕΜΠΟΔΙΑ
2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΓΕ  ΝΑΟΥΣΑΣ
34
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
1000
2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
35
ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΣΦΥΡΑ
2ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΠΑ΄
ΓΣ  ΜΑΝΔΡΩΝ
36
ΠΙΤΣΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΕΞΑΘΛΟ
2ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΠΑ΄
ΓΥΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
37
ΤΟΠΟΥΖΗ ΜΑΡΙΑ
ΣΦΥΡΑ
2η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ
ΑΙΑΣ ΚΙΚΛΚΙΣ
38
ΜΠΑΓΙΩΚΑ ΙΩΑΝΝΑ
ΑΚΟΝΤΙΟ
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
39
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ
100 ΕΜΠΟΔΙΑ
3Ος  ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΠΑ΄
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
40
ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΞΕΣ
600
3ος ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΠΑ΄
ΓΑΓ ΚΙΛΚΙΣ
41
ΣΠΥΡΙΔΟΥ ΝΙΚΗ
1000
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
42
ΚΑΜΤΣΗ ΑΣΗΜΕΝΙΑ
2000
3η ΠΑΝ/ΝΙΚΗΣ ΠΚΑ΄
ΓΥΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Το ialmopia.gr επιτρέπει στον χρήστη να αναρτά τα σχόλια και τις απόψεις του σε επίκαιρα θέματα/συζητήσεις. Τα σχόλια και οι απόψεις αυτές εκφράζουν αποκλειστικά τις προσωπικές θέσεις του εκάστοτε χρήστη και δεν υιοθετούνται από το ialmopia.gr. Σε κάθε περίπτωση, ο χρήστης οφείλει να εκφράζεται με τρόπο ώστε να μην παραβιάζει τους ελληνικούς νόμους. Σε αντίθετη περίπτωση, το ialmopia.gr διατηρεί το δικαίωμα να αποκλείει το χρήστη από την εν λόγω υπηρεσία.

Με εκτίμηση, Η συντακτική ομάδα του ialmopia.gr

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *