Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

ΕΚΑΣΚΕΜ: Νίκη Πανεδεσσαϊκού στην Κατερίνη 63-71 την ΑΓΕΠ

Σε ένα παιγνίδι με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα για 30λεπτά ο Πανεδεσσαϊκός κατάφερε στην τελευταία περίοδο να επιβάλλει την ανωτερότητα και την εμπειρία του επικρατώντας με 63-71 στη Κατερίνη της νεανικής ΑΓΕΠ.
Στο α΄μέρος οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τους γηπεδούχους να έχουν πιό συχνά ένα προβάδισμα έως 4π.κλείνοντας το ημίχρονο με 31-29.
Η 3η περίοδος ήτα συναρπαστική αλλά και καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα υπέρ του Πανεδεσσαϊκού
Η ομάδα του Νομού βρλεθηκε να χάνει ακόμη και 7 πόντος αρχικά 40-33 αλλά απάντησε γρήγορα και με σερί 0-10 πέρασε μπροστά 46-50 στο 30΄
Στην τελευταία περίοδο ο Πανεδεσσαϊκός συνέχισε με κεκτημένη ταχύτητα και προηγήθηκε ακόμη και με +12 στο 38'20''(55-67) για να μειώσουν στα τελευταία δεύτερα οι γηπεδούχοι μέχρι τους 5π. αλλά χωρίς συνέχεια

Τα πεντάλεπτα 1ο 19-18 2ο (12-11) 31-29 (ημίχρονο) 3ο ( 15-21) 46-50 4ο (17-21) 63-71(τελικό σκορ)

Σ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΌΣ (ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ) : ΠΕΤΚΟΣ Λ. 18 , ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ Μ. 26 , ΜΆΡΚΟΥ Ε. , ΘΕΟΔΏΡΟΥ Κ. 6π , ΚΑΡΑΙΣΑΡΙΔΗΣ Λ. , ΧΑΤΖΗΧΑΡΙΣΗΣ Σ . 10 , ΤΣΑΜΉΣ Μ. 8 , ΤΟΤΛΗΣ Ν. , ΚΛΗΝΤΣΑΡΗΣ Α. 1 , ΝΤΟΥΛΑΒΕΡΗΣ Ε. 2