Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου 2014

Νίκη Βόλου - Πανεδεσσαϊκός 94-89 (παρ.) - Γ' Εθνική

Την κακή εικόνα του πρώτου μέρους κυρίως στο αμυντικό κομμάτι, όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 15 πόντους (54-39), με τη μέγιστη διαφορά μάλιστα να φτάνει και στους 17, ανέτρεψε ο Πανεδεσσαϊκός κόντρα στη Νίκη Βόλου. Οι πράσινοι έχασαν την ευκαιρία με τις βολές του Δημητρόπουλου επτά(7) δευτερόλεπτα πριν το τέλος, να πάρουν την πρώτη τους νίκη, καθώς με 1/2 έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Οι παίκτες του Πανεδεσσαϊκού δεν κατάφεραν στο έξτρα πεντάλεπτο να πετύχουν την ολική ανατροπή, γνωρίζοντας την ήττα με 94-89. Οι παίκτες του Γιώργου Μίλτση έδειξαν σημαντική βελτίωση στο κομμάτι της φυσικής κατάστασης, στην οποία στηρίχθηκαν κατά τη διάρκεια του αγώνα για να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Επόμενος αντίπαλος για τον Πανεδεσσαϊκό, ο δεύτερος στη βαθμολογία Αίολος Αστακού την Κυριακή 17:00 στο Δ.Α.Κ. Έδεσσας.

Δεκάλεπτα: 1o(29-16), 2o (25-23) 54-39 ημίχρονο, 3ο(15-22)69-61, 4ο(14-22)83-83 κανονικός αγώνας, (11-06) 94-89 παράταση.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Καραΐσκος): Τζίνης 27 (1), Κατσαλής 9 (3), Οικονόμου 1, Καραθανάσης, Μπίζιος, Τσώλης 27 (1), Κέτουλας 7, Τάσσος 18, Τοκατλίδης 5.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Μίλτσης): Τοκατζόγλου 3 (1), Σπανός 2, Κληντσάρης 2, Δημητρόπουλος 17 (1), Καρνάβας 15, Χρήστου 1, Τσάμης 14 (3), Στρέπκος 5, Μακρόπουλος 20 (3), Παζάρκας, Θεοδώρου 10 (1).